Wyniki i prezentacja prac

Znamy zwycięzców konkursu „Łazienka w rozmiarze XS”!

3 września 2015 roku odbyło się posiedzenie jury konkursu „Łazienka w rozmiarze XS” zorganizowanego przez firmę KLUDI i SARP Opole. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować najmniejszą, a jednocześnie funkcjonalną i ergonomiczną łazienkę z wykorzystaniem produktów firmy. Na konkurs nadesłano 62 prace, z których 61 spełniało wymagania formalne.

Jury przyznało trzy nagrody regulaminowe oraz dwa wyróżnienia honorowe. Autorzy większości nadesłanych na konkurs prac poszukiwali idealnego rozwiązania łazienki jako wnętrza. I tu poziom był wyrównany. Pojawiło się wiele różnych sposobów na sprytne rozwiązanie funkcji na bardzo ograniczonej przestrzeni. Jury zwróciło uwagę na prace odbiegające od stereotypu: na nietypowe formy łazienki potraktowanej jako kapsuła wstawiona do wnętrza, na rozwiązania oszczędzające wodę, na karkołomną koncepcję łazienki XS dla czteroosobowej rodziny.

Poniżej lista laureatów z uzasadnieniem jury:

Pierwsza nagroda w konkursie – 8 000 PLN

Praca nr 53

Autor: Marzena Radkiewicz, Lublin
Politechnika Lubelska

Powierzchnia: 4 moduły 60×60 cm

Zaskoczenie, olśnienie. Łazienka-mebel. Szafa kąpielowa.
Autorka podeszła do tematu w sposób świeży i przewrotny, spełniając przy tym kryteria konkursowe. Pomysł wyjęcia łazienki z czterech ścian i potraktowania jej jako modułowego mebla jury oceniło bardzo wysoko. Idea została zilustrowana elegancko i czytelnie, bez zbędnych efektów ani sztuczek formalnych. Jury doceniło też bezpretensjonalność i klarowność opisu pracy.

Druga nagroda w konkursie – 5 000 PLN

Praca nr 31

Autor: Bartosz Wolny, Kłobuck
Politechnika Śląska

Powierzchnia: 2,5 m²

Spośród grupy projektów, które mierzyły się z łazienką jako wnętrzem, wyłoniono i nagrodzono projekt oszczędny, spokojny, funkcjonalny. Dobrze wpisuje się we wszystkim znane realia, jest właściwą odpowiedzią na ograniczenia rzeczywistości. Może być świetnym punktem wyjścia do bardziej indywidualnych poszukiwań materiałowych.

Trzecia nagroda w konkursie – 3 000 PLN

Praca nr 27

Autor: Małgorzata Awramiuk, Białystok
Politechnika Białostocka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Powierzchnia: 2,9 m²

Szklana klatka dla stylowych hedonistów, którzy nie wstydzą się fizjologii. Rzecz dwuznaczna, ale rozwiązana w sposób ciekawy formalnie. Odezwały się echa przedwojennych kamienic, a skandynawski minimalizm odłożono na bok. Pewien pretensjonalny urok tej łazienki działa odświeżająco.

Sąd konkursowy jednomyślnie zdecydował o przyznaniu dwóch wyróżnień honorowych.

Wyróżnienia honorowe przyznano za elegancję poszukiwań materiałowych, poszukiwań odpowiednich proporcji i nastrojów, wysoką jakość prezentacji.

Praca nr 13

Autor: Michał Sokołowski, Żyrardów
Politechnika Warszawska

Powierzchnia: 3,5 m²

Praca nr 10

Autor: Natalia Hrehorowicz, Koszalin
Politechnika Koszalińska

Powierzchnia: 3,4 m²

Nagrody zostaną wręczone na oficjalnej gali rozdania nagród, która odbędzie się 7 października 2015 (środa), o godz. 18:00, w Auli Politechniki Opolskiej (Wydział Budownictwa), ul Katowicka 48, 45-061 Opole. Gala połączona będzie z wystawą wszystkich prac konkursowych, wezmą w niej udział sędziowie na czele z przewodniczącym jury, Lechem Rowińskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu!

Relacja zdjęciowa z gali rozdania nagród na profilu facebookowym KLUDI . Zapraszamy!